4story forum,4Story hileleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4story forum,4Story hileleri

4story hileleri,4story yardım,4story forum

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Windows Mobile 6.0

YazarMesaj
komutan
Uskolik Üye
Uskolik Üye
komutan

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 30/05/09

Kaynaklarınız:
Kil: Kil:: 0
ODUN: ODUN:: 1
DEMİR: DEMİR:: 0

Windows Mobile 6.0 Empty
MesajKonu: Windows Mobile 6.0   Windows Mobile 6.0 I_icon_minitimeSalı Tem. 21 2009, 02:02

alt

Gözler son dönemde Vista üzerinde olsa da, Microsoft taşınabilir el cihazları ve cep telefonları için geliştirdiği işletim sisteminin yeni versiyonunu duyurdu. Duyurmakla kalmadı Download sunuldu

Görünüş olarak çok fazla yenilik yok; esas yenilikler kaputun altında. Microsoft, yeni mobil işletim sisteminin daha eski versiyona nazaran daha fazla işlemci ve bellek gerektirmeyeceğini belirtiyor. 6. versiyon ile Office 2007 ve Outlook 2007 ile daha gelişmiş senkronizasyon özelliğinin yanında,Microsoft’un kurumsal uzaktan mesajlaşma yazılımı olan Office Communicator yüklü geliyor. VoIP ve Live Messenger desteği de gelmiş.

E-postalarda HTML desteği

- Windows Mobile için Windows Live Messenger

- Windows Live Messenger için dosya transfer imkanı

- Mobile Outlook, Word, Excel, ve PowerPoint’in yeni versiyonları

- Çalıntı cihazlar için uzaktan veri silme imkanı

- NET Compact Framework ve SQL Server’ın yeni entegre mobil versiyonları

Windows’un mobil işletim sistemi, 90′lı yılların sonlarına doğru PalmOs işletim sistemine cevap olarak çıkmıştı. Ancak Palm, 2005 senesinde Treo 650 ürünü ile Windows Mobile işletim sistemini kullanacağını açıklayınca önemli zafer kazanmıştı. Ancak bu alanda rakipleri sadece PalmOS değil ve pazara masaüstü işletim sistemleri kadar hakim değiller. Örneğin Nokia, Ericsson, Panasonic, Samsung ve Siemens gibi telefon üreticilerinin kurduğu ortak bir konsorsiyuma ait olan Symbian işletim sistemi; bazı cihazlarda kullanılan Linux sürümleri, veya OSX’in bir versiyonunu çalıştıran Apple’ın yeni iPhone’u ile rekabet etmek durumunda kalacak. Farklı plaformlara entegrasyon konusunda en avantajlı olan Linux; geleneksel cep telefonlarında ise Symbian’ın ezici bir üstünlüğü bulunuyor ancak “akıllı cep telefonları” için Windows Mobile’in şansı bulunmakta.

Windows Mobile 6.0
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ROUTE 66 - NAVIGASYON - for Windows Mobile (POCKET PC)
» IVT BlueSoleil Mobile v6.0 Build 227.0
» Far Cry 2 [Mobile]
» 550 Mobile Wallpapers 240 x 320
» 15 EA-GAMES for mobile